Druk solwentowy czy druk lateksowy? | Copy General
Jesteś tutaj:Copy GeneralDruk solwentowy czy druk lateksowy?

Druk solwentowy czy druk lateksowy?

Wielokrotnie otrzymujemy zapytania, czy oferta Copy General zawiera druk solwentowy. Na co w gruncie rzeczy powinniśmy odpowiedzieć przecząco, jednak nie jest to do końca prawda. A wszystko za sprawą posiadanego urządzenia firmy HP Designjet L25500. Rozwiązania jakie zostały zastosowane w urządzeniu HP L25500 zostały pierwszy raz wprowadzone w 2008 roku i stanowią doskonałą alternatywę dla szkodliwego i niskojakościowego druku solwentowego. Druk lateksowy czy też technologia lateksowa odznacza się wymiernymi zaletami takimi jak: dłuższa żywotność drukowanych materiałów, lepsza ostrość i szczegółowość druku oraz bezwonność dająca możliwość stosowania druku do wewnątrz.

Copy General postawiło na lateks z kilku powodów: ekologiczna technologia druku, jakość druku oraz łatwość obsługi.  Najważniejsze jednak jest to, że technologia lateksowa w odróżnieniu od solwentowej daje szersze i efektowniejsze możliwości zastosowania druku do wewnątrz jak i na  zewnątrz.

Poniżej prezentujemy kilka przykładów zastosowania technologii lateksowej w druku zewnętrznym oraz wewnętrznym.

Druk banerów reklamowych zewnętrznych - dzięki technologii lateksowej możemy obok wielkich napisów umieścić szczegółową grafikę, logotypy czy też mapki dojazdu. Wówczas baner ogłoszeniowy, bilboard, citilight będzie zawierał więcej niezbędnych informacji.

 

Roll-upy, X-banery, Standy – popularne, łatwe w montażu nośniki reklamowe stosowane najczęściej wewnątrz. Tutaj po raz kolejny należy podkreślić iż druk lateksowy jest bezzapachowy i nie wydziela szkodliwych dla środowiska związków chemicznych. Takie właściwości powodują, że zastosowanie nośników reklamowych wykonanych w technologii lateksowej jest idealne do stosowania w sklepach spożywczych, aptekach, przychodniach. Wszędzie tam gdzie promowane jest hasło ECO. 

     Roll up     Xbanner

Dekoracje wnętrz poprzez druk na tkaninach, płótnach oraz tapetach - użycie plotera lateksowego do tego typu prac zapewnia odporność na światło, wodę oraz zadrapania mechaniczne. A nasycenie barw i odzwierciedlenie kolorystyki będzie przyjemne dla oka oglądających. Dodatkowo druk na tapetach, płótna (canvas) umożliwiają tworzenie oryginalnego  i niepowtarzalnego wystroju wnętrza w domu, pracy, punkcie usługowym.

Fototapety/canvascanvas

Naklejki na szyby, napisy na samochodach, oklejanie mebli, systemy wystawiennicze – dzięki lateksowi połączonemu z możliwościami plotera tnącego oraz zastosowaniu odpowiednich podłoży pod wydruk takich jak magnes, folia samoprzylepna uzyskujemy bardzo ciekawą i nowatorską formę reklamy. Na szczególną uwagę zasługuje druk na magnesie, którego łatwość montażu daje duże możliwości.

OKLEJANIE SAMOCHODÓWNAKLEJKI NA WITRYNY

Oczywiście powyższe przykłady zastosowań nie zamykają możliwości plotera lateksowego. Wszystko zależy od kreatywności i twórczości autora projektu oraz wynikającej potrzeby. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do kontaktu z nami w celu uzyskania więcej informacji.

 

Zespół Copy General

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookies w celu możliwości logowania się na stronie, dopasowania ustawień oraz do celów statystycznych. Aby dowiedzieć się więcej informacji kliknij tutaj.

zamknąć