identyfikacja wizualna I Copy General Warszawa
Jesteś tutaj:Copy GeneralOfertaDruk i usługi kseroIdentyfikacja wizualna

Identyfikacja wizualna

Identyfikacja Wizualna

Jak nas widzą, tak nas piszą

 
Identyfikacja wizualna to zestaw elementów, które wzajemnie się uzupełniają i mają na celu stworzenie kompleksowego wizerunku firmy
 
Zadaniem identyfikacji wizualnej jest kreowanie wizerunku firmy na rynku poprzez zaprojektowanie loga firmy, dobór kolorów firmowych, czcionki, stworzenie druków firmowych oraz wzorów materiałów reklamowych. Stworzona w ten sposób księga znaku staje się wytyczną przy tworzeniu innych grafik oraz projektów. 
 
Księga identyfikacji wizualnej to spis zasad, których należy się trzymać przy projektowaniu wszystkich grafik, dokumentów oraz materiałów marketingowych, szkoleniowych i informacyjnych w firmie. Najczęściej oprócz księgi znaku znajduje się w niej ujednolicona wersja wizerunku firmy oraz zasady zastosowania logo w różnych miejscach oraz technologiach. 
 
Najważniejszym produktem identyfikacji wizualnej jest logo lub logotyp - w księdze znajduje się jego szczegółowy opis. Zawiera on kolorystykę, układ, sposób przedstawiania, opisuje zależności i zasady przy zastosowaniu znaku z innymi elementami graficznymi (lub w przypadku ich braku) na wszystkich materiałach firmowych, promocyjnych i reklamowych. 
 
W księdze znajdują się również szczegółowe wytyczne dotyczące pozostałych materiałów firmowych takich jak wizytówki, papier firmowy, szyldy reklamowe, stanowiska targowe i handlowe czy system komunikacji wizualnej wewnątrz i na zewnątrz budynków. W księdze identyfikacji wizualnej znajduje się również opis kolorów firmowych do ich stosowania w przypadku wydruku materiałów oraz użytku elektronicznego. 
 
W księdze zawarte są również informacje dotyczące niedopuszczalnych zastosowań znaku. Wszystkie te elementy mają za zadanie budowanie marki i zwiększanie jej rozpoznawalności. 
 
Księga identyfikacji wizualnej w zależności od potrzeb może obejmować następujące elementy:
 

Mają Państwo jakieś pytanie, potrzbują wsparcia graficznego? Prosimy pisać na adres kontakt@copygeneral.pl

 
 
Dostępność:Aleje Jerozolimskie 56 c
Centrum Produkcyjne

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookies w celu możliwości logowania się na stronie, dopasowania ustawień oraz do celów statystycznych. Aby dowiedzieć się więcej informacji kliknij tutaj.

zamknąć