Opakowań, pudełek na zamówienie I Copy General Warszawa
Jesteś tutaj:Copy GeneralOfertaBiuro i marketingZawieszki i pudełka

Zawieszki i pudełka

Potrzebują Państwo wykonać pudełko ozdobne, firmowe lub podarunkowe. Masz do stworzenia zawieszkę na drzwi, butelkę, przywieszkę do upominku lub artykułu. Skontaktuj się z nami wykonujemy zawieszki oraz pudełka o różnych kształtach i wielkościach, z możliwością personalizacji i zaprojektowania grafiki. Dzięki wielofunkcyjnej maszynie grafopress możemy przygotować zawieszki w kształcie koła, prostokątów, gwiazdy, kwadratu oraz w wielu niestandardowych formach. 
 

Nasze największe atuty to:

 

 

 POPRAWNIE PRZYGOTOWANE PLIKI TO:

  • gwarancja terminowego wykonania zlecenia, 
  • brak dodatkowych kosztów związanych z przygotowaniem plików do druku, 
  • brak zagrożeń wynikających z ponownego przerabiania plików. 
Sztancowanie to inaczej wykrawanie. Produkty sztancowane wykonujemy za pomocą wykrojników tworzonych na zamówienie. W stałej ofercie posiadamy sztancowane identyfikatory oraz zawieszki na drzwi. W przypadku niestandardowych zleceń zamawiamy wykrojniki wg obrysu dostarczonego przez klienta. Wykrojnik dopasowujemy do arkusza oraz specyfiki pracy. Przygotowując pliki pod sztancowanie należy pamiętać o tym, aby:
 
  • zachować margines bezpieczeństwa (min. 5 mm),
  • uwzględnić spad (min. 3 mm),
  • obrys wykrojnika musi być obiektem wektorowym,
  • nie umieszczać wzoru wykrojnika na plikach produkcyjnych!
Prosimy o przygotowanie dwóch plików: jeden - poglądowy, z nałożonym wykrojnikiem i drugi - przeznaczony tylko do druku, bez wykrojnika.
 

Pliki przeznaczone do druku powinny być zapisane w formacie PDF.

 Preferowanym standardem zapisu jest PDF/X-1a:2001, lub standard PDF/X-3:2002. Jeśli przygotowanie plików nie pozwala na zastosowanie wyżej wymienionych standardów zapisu, PDFy należy zapisać w standardzie „jakość drukarska”
Pliki powinny być przygotowane z zachowaniem zamierzonego formatu w skali 1:1
UWAGA: Przygotowanie i dostosowanie plików na potrzeby realizacji zamówienia wiąże się z dodatkowymi kosztami, które określamy na podstawie czasu poświęconego przez Grafika/Operatora DTP.
 

PODSTAWOWE INFORMACJE ZWIĄZANE Z FORMATEM

Format pracy - Jest to jedna z ważniejszych informacji opisujących zlecenie, bez której nie możemy wycenić pracy, a tym bardziej rozpocząć realizacji zamówienia. Format pracy powinien być określony w sposób jasny przy zamówieniu oraz oznaczony w plikach.

Format netto - Określa wielkość końcową produktu. Podczas projektowania/przygotowania plików, twórca powinien założyć właściwy format pracy.

Format brutto - Jest to format netto powiększony o spady. 

Spady - Dodatkowy obszar przewidziany na potrzeby produkcji. Grafika i elementy layout’u, które w projekcie mają znaleźć się bardzo blisko lub bezpośrednio przy krawędzi cięcia, powinny zostać „wyciągnięte” na obszar spadu. Podczas procesów produkcji obszar spadu zostaje obcięty lub schowany w oprawie.

UWAGA: Minimalna wymagana wielkość obszaru spadu to 3 mm. Dla niektórych prac wartość minimalna może ulec zmianie.

Strefa bezpieczeństwa/bezpieczny margines

Na etapie tworzenia projektu należy zwrócić uwagę aby żadne istotne elementy layoutu nie znalazły się zbyt blisko krawędzi cięcia (min. 3 mm). Jeśli jakiś element ma być styczny z krawędzią cięcia, powinien zostać „wyciągnięty” na obszar spadu. Bezpieczny margines gwarantuje trzymanie właściwego formatu pracy, oraz wpływa na estetykę produktu.
 
Tworząc projekt, obszar marginesu można uznać za „martwą strefę”. Należy unikać umieszczania tekstów czy logotypów bliżej niż 3 mm od krawędzi formatu netto.
 

Znaczniki cięcia/znaczniki formatu

Są to najczęściej małe linie poza formatem pracy, często w narożnikach strony, które opisują format docelowy pracy (format netto).

UWAGA: Większość popularnych aplikacji ma możliwość dodania automatycznie znaczników cięcia podczas publikacji (zapisu) pracy. Najczęściej znaczniki dodawane są na format strony, który autor założył podczas tworzenia dokumentu.

Kolorystyka

Nasze systemy drukujące oparte są na kolorystyce CMYK. Pliki przeznaczone do druku, zarówno w małym, jak i w wielkim formacie, powinny być zapisane w przestrzeni CMYK. Pliki zapisane w innych przestrzeniach kolorów, np. RGB, LAB oraz kolory dodatkowe typu Pantone, drukujemy symulując je z wartości CMYK.
UWAGA: Zalecamy zapisywanie plików w przestrzeni kolorów CMYK. Nie bierzemy odpowiedzialności za kolory emulowane z innych przestrzeni kolorystycznych.
 

Jakość

W druku wykorzystujemy maksymalną jakość, na jaką pozwala nam plik. Tworząc projekt należy pamiętać, aby użyte w pracy bitmapy miały odpowiednią rozdzielczość. Wartość optymalna dla druku to 300 ppi, minimalnie można przyjąć ok. 150 ppi.
UWAGA: Druk obiektów rastrowych (.jpg, .bmp, .tiff) o niskiej rozdzielczości objawia się widocznym efektem pikselowania. Należy pamiętać, że powiększając bitmapy, obniżamy ich jakość.

Teksty/czcionki

Wszystkie czcionki użyte w pracy, powinny zostać załączone do dokumentu lub zamienione na krzywe. Jeśli materiał przygotowujemy w profesjonalnym programie do składu (.ai, .indd, .cdr), wystarczy podczas zapisu wybrać odpowiedni zestaw ustawień drukarskich. Tak zapisany materiał jest poprawnie interpretowany przez większość kontrolerów (sterowników) druku.
UWAGA: Brak załączonych czcionek w dokumencie może spowodować błąd podczas przetwarzania pliku przez sterownik oraz problemy z poprawnym wydrukowaniem tekstów.

Prace graficzne - DTP

Inaczej Desktop Publishing. Jest to ogół czynności związanych z przygotowaniem lub dostosowaniem plików do druku. W przypadku kiedy materiały przeznaczone do druku nie spełniają koniecznych do produkcji wymogów, świadczymy usługi polegające na przygotowaniu/dostosowaniu plików do wymaganych standardów.

UWAGA: Koszty usług DTP naliczamy wg czasu pracy poświęconego przez operatora/grafika na przygotowanie materiałów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nasza strona internetowa korzysta z plików cookies w celu możliwości logowania się na stronie, dopasowania ustawień oraz do celów statystycznych. Aby dowiedzieć się więcej informacji kliknij tutaj.

zamknąć